جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های گردشگری بارسلونا

1- کلیسای ساگرادا فامیلیا

2- کلیسای سانتا ماریا دل مار

3- صومعه پدرالبس

4- خیابان رامبلا

5- سازه کازا میلا

6- پارک گوئل

7- پارک مون جوییک

8- پارک سیتا دلا

9- باری گوتیک

10- ورزشگاه نیوکمپ

11- ساحل بارسلونتا

12- قلعه مونجوییک

13- موزه هنر ملی کاتالونیا

14- موزه تاریخ شهر بارسلونا

15- موزه پابلو پیکاسو

16- موزه جانور شناسی

17- کازا بالیو

18- بازار بوکریا

19- گراسیا

20- قصر موسیقی کاتالان

21- میدان پلاسا د کاتالونیا

22- فواره جادویی

23- تیبیدابو – بام بارسلونا

24- غذاخوری های بارسلونا

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمائید …

1- کلیسای ساگرادا فامیلیا

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا در کشور اسپانیا واقع شده است. معنی این کلیسا خانواده ی مقدس است. ساخت اصلی این کلیسا به تاریخ نوزدهم مارس در سال 1882 بر می گردد. ولی در اصل شروع ساخت و ساز اصلی آن از سال 1883 است. آنتونی گائودی هنگامی که شروع به ساخت این کلیسا نمود ۳۱ سال داشت. گائودی تصمیم گرفت تا یک پروژه ی بسیار عظیم و متفاوتی را آغاز کند. از این جهت شروع به ساختن کلیسای ساگرادا کرد. این اثر باعث به وجود آمدن سبک معماری جدیدی در جهان شد. همچنین بعد از اجرای این معماری، گائودی به عنوان استاد معماری مدرن شناخته شده است.

 

گائودی فردی مذهبی بود. و دلیل اینکه شروع به ساخت بزرگترین و زیباترین کلیسای جهان کرد، همین امر بود. در سال 1926 که زمان مرگ او بوده است. تمام وقت و زمان خود را برای ساخت این بنای منحصر به فرد گذاشت. و به همین جهت این کلیسا به یک سمبل جهانی تبدیل شد زیرا همه ی المان ها و سمبل های مسیحیت را در خود جای داده است. هزینه های ساخت این کلیسا به طور مستقیم از راه کمک های خیریه تامین شده است. افراد بازدید کننده که از این کلیسا دیدن کرده اند. برای ادامه پروژه کمک های مالی کرده اند. به همین دلیل در بعضی مواقع ادامه ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا به کندی انجام می شد.

ساخت این کلیسا حتی تا به امروز هم ادامه دارد. و با روندی که دارد تا سال ۲۰۲۶ هم ادامه پیدا می کند. که روز سمبلیک مرگ آنتونی گائودی می باشد.

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

2- کلیسای سانتا ماریا دل مار

 

کلیسای سانتا ماریا دل مار یک عمارت خاص در بارسلونا است. سبک این سازه با معماری گوتیک در کاتالان ساخته شده است. تقارن در این کلیسا باعث جذابیت خاص آن شده و جلوه ای خیره کننده دارد. پنجره های رنگی کلیسا به شکلی طراحی شده است که با تابیدن نور خورشید طیف رنگارنگ بسیار انرژی بخش و دلنشین را به وجود می آورد.مناسبت های مذهبی و کنسرت های آکوستیک در این کلیسا برگزار می شود. این کلیسا در بین سال های 1329 تا 1383 میلادی طراحی و ساخته شده است. برج ناقوس آن به شکل هشت ضلعی است و درهای آن از بلوط محکم و با ریزه کاری های آهنی طراحی شده است. در نزدیکی کلیسای ماریا دل مار موزه پیکاسو، پارک سیتادلا، آکواریوم بارسلونا، ساحل بارسلونتا، طاق پیروز بارسلونا، میدان پلاسا د کاتالونیا قرار دارد.

 

کلیسای سانتا ماریا دل مار

3- صومعه پدرالبس

 

این صومعه یکی از شگفت انگیزترین معماری های گوتیک کاتالان است. صومعه پدرالبس در پارکی کوچک و زیبا به نام باغ رینا الیسندا واقع شده است. این باغ از بوته های بومی، درختان نخل و سرو مملو است. در سال 129 میلادی ملکه السندا این صومعه را برای آمرزش گناهانش و برای نیایش به درگاه خداوند ساخت. این صومعه محل زندگی راهبه ها در گذشته و هم اکنون نجیب زادگانی که راهبه هستند در آن سکونت دارند.

 

 

صومعه پدرالبس

4- خیابان رامبلا

 

یکی از قدیمی ترین خیابان های بارسلون اسپانیا خیابان رامبلا است. این خیابان بسیار پر شور و هیجان است. این خیابان حال و هوای پاریسی با کافه های خیابانی و درخت های بلند دارد. در این خیابان که دنیایی پر شور و هیجان دارد با نقش آفرینی بازیگران و هنرمندان لحظات متفاوت و دلنشینی را برای رهگذران آن خیابان هدیه می دهد. در ابتدا این خیابان نام خود را از ریشه عربی راملا به معنی ساحل شنی گرفته است. در واقع این خیابان از رود خشک شده ای که در گذشته به محله گوتیک راه داشته است. شکل گرفته است.

 

خیابان رامبلا

5- سازه کازا میلا

 

یکی دیگر از سازه های معمار سرشناس گائودی سازه کازا میلا است. این عمارت مکانی مسکونی است که به دستور پدرو میلا ساخته شده است. پدرو میلا تاجر ثروتمند اسپانیایی است. این تاجر تصمیم گرفت یک ساختمان غیر معمول و متفاوت بسازد. این سازه به قدری نامتعارف بود که فرماندار محلی به برخی از طرح های آن اعتراض کرد. این عمارت با اشکال تزئینی روشن و زیبا با انحناهای خاص و در برخی قسمت ها با خطوط موازی جلوه ای متفاوت و خاص به این ساختمان داده است. این سازه را نگینی بر تاج جنبش هنر مدرن می شناسند.

 

 

سازه کازا میلا

6- پارک گوئل

 

پارک گوئل یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی بارسلونا است. این پارک روی تپه های مشرف به شهر قرار دارد. باید بگوییم که معمار خانه ای که در آن پارک ساخته شده است فردی به نام فرانچسکو برنگوئر است. در ابتدا گائودی این مکان را برای ساخت مراکز تفریحی و پاساژ ها تعیین کرده بود. و در ابتدا گائودی در نظر داشت تا یک مجتمع مسکونی در آن بسازد. بنابراین خانه ای را به عنوان طرح و نمونه در آن بنا کرد. تا سرمایه داران ترغیب به ادامه ساختن مجتمع های مسکونی در آنجا شوند. ولی از آنجایی که سرمایه داران تمایلی برای ساخت نشان ندادند. بنابراین گائودی تصمیم گرفت تا خود آن را خریداری کند و در آن به همراه خانواده خود زندگی کند. مرگ گائودی در این خانه اتفاق افتاد. و امروزه این خانه به موزه کارهای گائودی تبدیل شده است.

 

 

پارک گوئل

7- پارک مون جوییک

 

پارک مون جوییک بر روی تپه ای در مرکز بارسلون قرار گرفته است. این تپه برای مردم بارسلون خاطرات تاریخی زیادی دارد. بعد از جنگ داخلی در این کشور در ابتدا این پارک به عنوان زندان افتتاح شد.

ولی بعدها با شروع بازی های المپیک 1992 هویت این مکان به پارک مون جوییک تغییر کرد. و مکانی شاد برای مردم بارسلون شد. در این پارک موزه هنر ملی کاتالونیا ، گالری المپیک بارسلونا، بنیاد میرو، فواره های عجیب پارک مون جوییک،تله کابین و همچنین قلعه مون جوییک قرار گرفته است.

 

 

پارک مون جوییک

8- پارک سیتا دلا

 

 

این پارک با مساحتی به وسعت 280 هزار متر مربع و نیز بزرگترین فضای سبز یکی از قدیمی ترین و زیباترین پارک های اسپانیا می باشد. در این پارک بخش های متنوعی مانند جانورشناسی و گیاه شناسی وجود دارد. در این پارک حدود 7500 جانور از 400 گونه مختلف وجود دارد. که بازدید کنندگان می توانند از آنها بازدید کنند. در این پارک با تفریحاتی مانند دوچرخه سواری ، پیاده روی، قایق سواری و فوتبال می توانید روزی خاطره انگیز را داشته باشید.

 

پارک سیتا دلا

9- باری گوتیک 

 

این محله تاریخی که با معماری بی‌نظیرش یادآور بخشی از تاریخ بارسلونا است، در میان خیابان رامبلا و لایتانا و در میدان رویال پلازا قرار دارد. قدمت هرکدام از این ساختمان‌ها به قرن‌ها پیش برمی‌گردد و شما را به قرون وسطی می‌برد. مورخان می‌گویند برخی از این سازه‌ها حتی به زمان رم باستان تعلق دارد.

این محله زیبا از قرن ۱۵ به مقر فرماندهی شهر تبدیل شد. جالب است بدانید که این مکان همان جایی است که حکومت کریستف کلمب را بعد از اولین سفرش تشویق و تحسین کرد. اگر حین بازدید از بناهای تاریخی و زیبای میدان رویال پلازا گرسنه و خسته شدید، می‌توانید در کافه‌های اطراف این مکان زیبا وقت بگذرانید.

باری گوتیک

10- ورزشگاه نیوکمپ

 

اگر کمی به فوتبال علاقه‌مند باشید حتما نام درخشان بارسلونا را شنیده‌اید. فوتبال برای مردم بارسلونا مثل اکسیژن است. همین علاقه باعث شد تا امروز بارسلونا یک استودیو ورزشی ۹۹ هزار نفری در غرب لس کورتس داشته باشد.

امروزه این ورزشگاه بزرگ‌ترین ورزشگاه در اروپاست که در رتبه سیزدهم بزرگ‌ترین استودیوهای جهان نیز جای دارد. شما می‌توانید در محل ورودی بازیکنان به زمین گشتی بزنید و از حال و هوای فوتبالی ورزشگاه لذت ببرید.

از سال ۱۹۵۷ به بعد این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه تیم بارسونا انتخاب شد. در این استودیوی ورزشی موزه‌ای نیز قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. شما می‌توانید عکس ها و افتخارات این تیم را تنها با لمس صفحه‌ای روی دیوار موزه تماشا کنید.

اما این تمام ماجرا نیست؛ چون می‌توانید در بخش دیگری از موزه کارهای هنرمندانی همچون دالی و میرو  را هم از نظر بگذرانید. بخش هیجان‌انگیز موزه هم آثاری از سوابق و افتخارات تیم بارسلونا است که یادآور بردهای جانانه این تیم است. پس اگر عشق فوتبال هستید، حتما در بازدید از جاهای دیدنی بارسلونا، دیدن این موزه را در اولویت قرار دهید.

ورزشگاه نیوکمپ

11- ساحل بارسلونتا

 

ساحل زیبای بارسلونتا که در جوار آب‌های آبی و درخشان دریا قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی بارسلونا است که گردشگران زیادی به آن سر می‌زنند. بخش غربی این ساحل که سنت سباستیا نام دارد، در فصل تابستان به قدری شلوغ است که حتی جای سوزن انداختن هم ندارد.

در این ساحل خودتان را فقط به شنا کردن و آفتاب گرفتن محدود نکنید. انواع قایق‌ها و تخته‌های شنا موجود است که با آن ها می‌توانید حسابی خوش بگذرانید. یا این که می‌توانید دوچرخه کرایه کرده و یا اگر اسکیت دارید، در راه مخصوص اسکیت و دوچرخه گشت بزنید.

گذشته از این‌ها می‌توانید در کنار تماشای ساحل و دریای مواج با خوردن غذاهای خوشمزه در رستوران‌های متنوع این حوالی، دلی هم از عزا در بیاورید. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای خورد و خوارک بپردازید، بهتر است از سوپرمارکتی که اول ساحل قرار دارد، خرید کنید. به علاوه می‌توانید مایحتاج خود را از مرکز خرید مشهور دیاگونال مار تهیه کنید.

ساحل بارسلونتا

12- قلعه مونجوییک

 

شاید کمی ترسناک باشد؛ اما مونجوئیک روی تلی قرار گرفته است که آرامگاه ابدی یهودیان است. مونجوئیک در واقع نوعی ورزشگاه بوده که در سال ۱۹۹۲ میزبان مسابقات المپیک بوده است.

قلعه مونجوییک

13- موزه هنر ملی کاتالونیا

 

یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بارسلونا که در شناساندن تاریخ این مملکت نقش مهمی دارد، همین موزه ملی کاتالونیا است. این موزه هنری در پارک مون جوییک قرار دارد که می‌توانید ارزشمندترین آثار هنری بارسلونا را در آن مشاهده کنید. مثل آثار هنری رومانسک که با طرح و نقش روی چوب به تصویر کشیده شده است. این آثار در قرن‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ تکمیل شده است. به علاوه آثار هنری گوتیک شامل نگاره‌ها و تندیس‌های چوبی و سنگی، آثار گائودی، پیکاسو، دالی و … را در این موزه قرار دارند.

البته به جز دیدن آثار هنری و تاریخی، می‌توانید به کتاب‌های جذابی هم دسترسی داشته باشید، البته تمامی این کتاب‌ها به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند. اگر مایل به بازدید از این موزه باشید، می‌توانید با مترو به آنجا بروید.

موزه هنر ملی کاتالونیا

14- موزه تاریخ شهر بارسلونا

 

اگر دوست دارید از تاریخ جذاب بارسلونا اطلاعاتی کسب کنید، پیشنهاد ما به شما این است که از این موزه دیدن کنید. اینجا یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا برای علاقه‌مندان به تاریخ است. جالب‌تر این که علاوه بر آثار تاریخی و کهن بارسلونا، می‌توانید از سازه‌هایی که از رم باستان بر جای مانده نیز دیدن کنید.

کارخانه ادویه‌سازی، اتاق شستشوی لباس، اتاق‌های رنگ‌رزی و … از بخش‌های جذاب این موزه محسوب می شوند. این موزه ی ۴۰۰۰ متر مربعی یادآور رخدادهای تاریخی زیادی از گذشته ی بارسلونا است. مثلا وجود اتاقک های کوچکی که استراحتگاه افراد بالا رتبه ی باستان بود.

موزه تاریخ شهر بارسلونا

15- موزه پابلو پیکاسو

 

نام پیکاسو برای ما یادآور طرح‌ها و نقاشی‌های ارزشمند اوست. این نقاش زبردست که در قرن بیستم زندگی می‌کرد آثار و نگاره‌های زیادی را بر جای گذاشته است. برخی از آثار پیکاسو که در این موزه قرار دارد، توسط دوست نزدیکش به موزه اهدا شده است.

از نقاشی‌های زیبای پیکاسو که بگذریم، نمای بیرونی و داخلی ساختمان موزه هم بسیار دیدنی است. دیوارهای این موزه شاهد وقایع تاریخی بی‌شماری بوده است. در این سازه پنج اتاق بسیار بزرگ قرار دارد که همگی به هم راه دارند.

موزه پابلو پیکاسو

16- موزه جانور شناسی

 

این موزه در پارک چیوتادلا قرار دارد. این موزه سه اتاق بسیار بلند دارد و به همین دلیل به کاخ سه اژدها نیز مشهور است. همانطور که از نام این موزه برمی‌آید، در آن می‌توانید گونه‌های متعدد و شگفت‌انگیزی از جانواران مانند حشرات، ماهی‌ها، خزندگان و … را مشاهده کنید. در این بین فسیل ماموت‌های ما قبل تاریخ و تخم پرندگان هم بسیار جالب توجه هستند. پس اگر به دنیای جانوران علاقه دارید، به هیچ‌وجه بازدید از این موزه را از قلم نیندازید.

موزه جانورشناسی

17- کازا بالیو

 

باز هم نام گائودی در پس این سازه خلاقانه نهفته است. کازا بالیو هم یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی باسلونا است که بازدید از آن را به هرکسی با هر سلیقه‌ای توصیه می‌کنیم. این ساختمان عجیب در سال ۱۹۰۴ ساخته شده است. البته در قرن بیستم نیز مرمت شده است.

در این سازه گائودی هم نمی‌توانیم حتی یک خط صاف و مستقیم پیدا کنیم و این امر در طراحی بالکن‌های طبقات به خوبی مشخص است. نام دیگر این بنای مرموز، خانه استخوان‌هاست! چرا که نمای بالای تراس‌های آن نمایانگر کاسه چشم جمجمه یک انسان است. همچنین کاشی‌های براق ماهی‌گونه آن بسیار جذاب است.

کازا بالیو

18- بازار بوکریا

 

بازار لابوکریا هم یکی از جاهای دیدنی بارسلونا است که قدمت زیادی دارد و بنابر اسناد تاریخی ساخت آن در سال ۱۲۱۷ میلادی شروع شده بود. این بازار ریشه تاریخی دارد و تا به امروز ۲۰۰ شغل را در خود جای داده است. محصولاتی همچون ماهی، پنیر، گوشت یخی، سبزی و … در این بازار به فروش می‌رسد.

بازار بوکریا به شکل بیضی ساخته شده و همین نکته بسیار جالب توجه گردشگران واقع شده است. سقف زیبا و منحصربه‌فرد این بازار نیز از جنس آهن و شیشه است؛ بنابراین اگر در روزهای بارانی به این بازار بروید، خیال تان راحت است که خیس نمی‌شوید. در سفر به بارسلونا رفتن به این بازار را از قلم نیندازید، چون هم می‌توانید حسابی خرید کنید و هم از مناظر دیدنی اطراف لذت ببرید.

بازار بوکریا

19- گراسیا

 

گراسیا یک شهر کوچک است که پس از قرن بیستم به عنوان بخشی از بارسلونا معرفی شد. در خیابان‌های این شهر دانشجوهای معماری و هنر را می‌بینید که با اشتیاق فراوان به سازه‌های الهام‌بخش می‌نگرند. بین ماه‌های آگوست تا اوت مردم، شهر گراسیا را برای برپایی جشنواره فستا ماجور آماده می‌کنند. در این تاریخ می‌توانید گراسیا را به شکلی فانتزی مشاهده کنید. اطراف خیابان‌های باریک این شهر دوست‌داشتنی انواع مغازه‌ها، رستوران و کافه وجود دارد که سر شما را گرم می‌کند.

گراسیا

20- قصر موسیقی کاتالان

 

یکی دیگر از جاهای دیدنی بارسلونا که در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است، این عمارت باشکوه است که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. قصر موسیقی کاتالان محلی برای برگزاری کنسرت‌هاست که توسط لوییز دومانچه مونتانر ساخته شده است. معمولا در این قصر زیبا کنسرت‌های اپرا و موسیقی‌های محلی هم برگزار می‌شود.

قصر موسیقی کاتالان

21- میدان پلاسا د کاتالونیا

 

کاتالونیا نام دیگر این میدان پر بازدید است. این میدان در بین خیابان پسیج گراسیا و خیابان لاس رامبلاس قرار دارد؛ و از آنجایی که در مرکزی‌ترین نقطه شهر واقع شده، شما می‌توانید به راحتی به جاهای دیدنی و تفریحی اطراف بروید. در جوار این میدان فروشگاه ال کورته اینگلس قرار دارد که می‌توانید از آنجا خرید کنید.

میدان پلاسا د کاتالونیا

22- فواره جادویی

 

یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی بارسلونا فواره‌هایی هستند که با نور و ملودی آهنگ به رقص در می‌آیند. تماشای این فوراه‌ها هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. اگر در تابستان به بارسلونا سفر کنید، می‌توانید از پنج‌شنبه تا شنبه از تماشای نور و رقص آب لذت ببرید. البته گاهی هم ممکن است به دلیل برگزاری نمایشگاه‌ها موفق به دیدن این فواره‌های رقصان نشوید.

فواره جادویی

23- تیبیدابو ، بام بارسلونا

 

اگر با فرزند خردسال تان به بارسلونا سفر می‌کنید، حتما از تیبیدابو دیدن کنید. در این مکان جنجالی، هم شما از دیدن شهر در ارتفاع لذت می‌برید و هم کودک‌تان از بازی در پارک‌های آن حسابی ذوق‌زده می‌شود. البته می‌توانید از کلیسای sagrat cor هم دیدن کنید. بازدید از این کلیسا هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد؛ اما یادتان باشد که از ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند درهای آن برای مرمت بسته می‌شود.

تیبیدابو - بام بارسلونا

24- غذاخوری های بارسلونا


یکی از مناطق گردشگری بارسلونا برای آدم‌های شکمو رستوران‌های این کشور است. هر نوع غذایی که دوست داشته باشید، در این رستوران‌ها موجود است. محبوب‌ترین غذا در میان مردم بارسلونا اروز نگره است که در ترکیباتش ماهی مرکب و برنج وجود دارد و حسابی به مذاق‌تان خوش می‌آید.

غذاخوری های بارسلونا
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.