جاذبه های گردشگری مادرید

جاذبه های گردشگری مادرید

جاذبه های گردشگری مادرید

 

موزه پرادو

پارک رتیرو

کاخ سلطنتی مادرید

میدان پلازا مایور

خیابان گران ویا

معبد دبود

میدان سیبلس

میدان دروازه خورشید

موزه رینا سوفیا

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

بازار سن میگل

موزه ملی باستان شناسی

دروازه آلکالا

موزه سورولا

 

بزرگترین شهر و پایتخت اسپانیا شهر مادرید است. گردش در این شهر می تواند خاطره های به یاد ماندنی را برایتان به یادگار بگذارد. موزه های مادرید با جواهراتی تاریخی زینت داده شده است. خوردنی ها و نوشیدنی های اصیل در مادرید تنوع بسیار خوشایندی را برای هر فرد دارد.صرف غذاهای مطبوع در رستوران ها میدان پلازا مایور می تواند سفرتان را دلپذیرتر کند. پیاده‌ روی ‌های طولانی در این شهر پر جنب وجوش و نشستن روی نیمکت و صندلی های کافه های خیابانی این شهر و

  نگاه کردن به ساختمان های قدیمی با معماری های خاص و منحصر بفرد می تواند شما را مجذوب خود کند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمائید …

1- موزه پرادو Prado Museum

 

یکی از شهرهایی که می توان به آن لقب شهر موزه داد مادرید است. یکی از شهرهای طراز اول دنیا در زمینه فرهنگی شهر مادرید اسپانیا است. این شهر در سال ۱۹۹۲ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده است. موزه پرادو یکی از جذاب ترین و پر بازدیدترین موزه های مادرید است. این ساختمان زیبای موزه در قرن هجدهم میلادی به دست معمار اسپانیایی به نام خوان د ویلانوا (Juan de Villanueva) طراحی و ساخته شده است.

افتتاحیه این موزه در نوامبر ۱۸۱۹ بوده است. همچنین در سال 2007 میلادی این عمارت بازسازی شده است. پرادو از نظر رتبه بازدید جهانی در رده هجدهم جهان قرار دارد. در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود سه میلیون نفر از مردم دنیا از این موزه بازدید کرده اند. در موزه پرادو حدود 10000 اثر هنری که فرهنگ و تاریخ دوران را از قرن 12 میلادی تا اوایل قرن 19 میلادی در خود جای داده‌ است.

برای دین تمامی این آثار تاریخی زمان یک یا دو روز زمان کمی است. ولی اگر زمان محدودی برای بازدید از این موزه دارید. پیشنهاد می کنیم که دیدن از کلکسیون آثار نقاشان اسپانیایی را در لیست بازدیدهای خود قرار دهید. این آثار شامل آثار گویا، ال گرکو، دِ ریبرا و ولازکز می باشد. بدون شک این بخش از موزه از بهترین مجموعه آثار نقاشان اسپانیایی است. یکی از معروف‌ ترین و دیدنی ترین آثار نقاشی موجود در موزه پرادو،  تابلویی با نام “مسیح مرده” است. این اثر از مارکو پالمزانو نقاش ایتالیایی می باشد. این اثر را در سال 1510 میلادی توسط این هنرمند کشیده شده است.

موزه پرادو

2- پارک رتیرو Retiro Park

 

پارک رتیرو به عنوان نماد صلح در مرکز شهر شناخته شده است. فضای این پارک آن را از پرطرفدارترین جاهای دیدنی مادرید کرده است. در تمامی خیابان‌ های شلوغ این شهر وجود پارکی سرسبز به مساحت 120 هکتارمحل مناسبی برای بدست آوردن روحیه ایی لطیف و قوی است. پارک رتیرو در سال 1680 میلادی به فرمان شاه فیلیپ چهارم و توسط گاسپار که از نزدیکان شاه فیلیپ بوده است. برای استفاده و تفریح خانواده و خویشان و نزدیکان شاه ساخته شده است.

استفاده عمومی از این پارک در سال 1868 میلادی آزاد شد. و مردم عادی توانستند در این پارک قدم بگذارند. و از طبیعت و سربزی آن لذت ببرند. در ضلع شمالی این پارک دریاچه مصنوعی بزرگ ساخته شده است. که می‌توانید قایق ‌های کانو و کایاک را انتخاب و سوار شوید. در کنار این دریاچه بنایی به عنوان یادبود از “آلفونسوی هفتم” قرار دارد که او را سوار بر اسب قرار داده و مجسمه های شیر از جنس سنگ های مرمری در پایین آن قرار داده شده است.

در قسمت جنوبی پارک رتیرو یکی از زیباترین باغ های گل رز قرار دارد. که از باغ رز bagatelle در پاریس الهام گرفته است. در نزدیکی گل های سرخ، آب نمایی از فرشته سقوط کرده قرار داده شده است.

همچنین چند عمارت زیبای دیگر و نیز گالری ‌ها و موزه ‌های دیدنی دیگر که با آثار نقاشان و معماران زبردست طراحی و ساخته شده اند در پارک رتیرو قرار دارد.

پارک رتیرو

3- کاخ سلطنتی مادرید Royal Palace

 

از بارزترین ویژگی های کاخ سلطنتی مادرید بزرگ بودن آن است. این کاخ بزرگترین کاخ در اروپا می باشد. مساحت زیر بنای این کاخ 135000 هزار مترمربع می باشد. یکی از ویژگی های خاص این کاخ این است که 3418 اتاق دارد. ویوی این کاخ به باغ‌ های سرسبز می باشد. که از سنگ های گرانیتی و سنگ های سفید کلمنار ساخته شده اند. معمار این عمارت عظیم تاریخی فردی به نام فیلیپو ایووارا بوده است. که توسط فیلیپ پنجم در قرن 18 میلادی به بهره‌برداری رسیده است.

آخرین پادشاهی که به طور دائم در این کاخ زندگی می کرده است. آلفونسوی سیزدهم بوده. همچنین مانوئل آزانیا رییس ‌جمهور دوم اسپانیا آخرین رییس جمهوری بود که در این کاخ زندگی می کرده است. در حال حاضر فلیپه ششم و خانواده سلطنتی او  این کاخ را برای اقامت انتخاب نکرده اند.و در کاخی دیگر به نام کاخ سارسوئلا  که در حومه مادرید می باشد و کاخ معمولی ‌تری است زندگی می کنند.

کاخ سلطنتی مادرید

4- میدان پلازا مایور Plaza Mayor

 

میدان پلازا مایور میدان اصلی مادرید است. پلازا مایور یک بازار بیرون از شهر است. که به دستور شاه فیلیپ دوم ساخته شد و در زمان شاه فیلیپ سوم در سال 1619 به بهره برداری رسید. این میدان دارای ابعادی به اندازه زمین فوتبال است. و دور تا دور این میدان ساختمان‌ های متقارن چوبی ساخته شده است. ولی در آتش‌سوزی ‌های سال‌ های  1631- 1672- 1790 سوختند و از بین رفتند. آن ساختمان‌ ها در 5 طبقه بودند. که به وسیله معماری به نام خوان دو ویلانووا دو طبقه از ان را برداشتند. ساختمان های 3 طبقه آن دارای 237 بالکن رو به میدان و دارای 9 دروازه از میدان برای ورود به ساختمان ها داشتند. در این میدان مجسمه ای از فیلیپ سوم که با برنز ساخته شده است، قرار دارد. این میدان امروزه محلی برای قرارهای عاشقانه و نوشیدن قهوه در کافه های آن به شکل روباز طراحی شده اند می باشد.

میدان پلازا مایور

5- خیابان گران ویا Gran Via

 

خیابان گران ویا به خیابان همیشه بیدار معروف است.این خیابان به جهت زندگی شبانه و در جریان به آن لقب “برادوی” داده‌اند. این خیابان یکی از دیدنی ترین نقاط مادرید می باشد. خيابان گران ویا در واقع خیابان کالی دی آلسالا در نزدیکی میدان سیبلس را به میدان اسپانیا متصل می‌کند. گران ویا يكي از دوست داشتنی ترین خیابان های توریستی در شهر مادرید است. بیشتر هتل های بزرگ و سالن ‌های سینما و تئاتر و رستوران ‌های زیبا و کافه ‌های ی با موسیقی های شبانه در این خیابان هستند که شکل تفریحی و سرگرمی را به این خیابان پر خاطره می دهند.

یکی دیگر از مکان‌ های دیدنی مادرید که در خیابان گران ویا قرار دارد. فروشگاه ‌هایی است که دارای برند های مطرح دنیا هستند. فروشگاه ” اِل کورته اینگلس” یکی از فروشگاه‌ هایی است که بیشتر گردشگران از آنجا دیدن و خرید می کنند. معماری ساختمان‌ های خیابان گران ویا بسیار زیبا و جالب است. از معروف ترین ساختمان های ان “مترو پلیس” است. این نما بی‌ نظیر است و مجسمه‌ زیبایی که روی گنبد آن قرار دارد یکی از نمادهای شهر مادرید به شمار می رود.

بلندترین آسمان خراش مادرید ساختمان تلفونیکا است. که یکی دیگر از ساختمان ‌های معروف این خیابان می باشد. این ساختمان در سال 1929 میلادی افتتاح شده است. که در زمان خود از بلندترین ساختمان های اروپا به حساب می آمد. گشتن در گران ویا به همراه تجربه لذت بخش خرید و تماشای فیلم و تئاتر های موزیکال با طعم املت غذای اصیل اسپانیایی که در رستوران های این خیابان سرو می شود می توان خاطره انگیز ترین روزها را با عزیزان رقم بزنید.

خیابان گران ویا

6- معبد دبود  Temple of Debod

 

یکی از شگفت انگیزترین مناظر دیدنی در مادرید معبد دبود است. این معبد در واقع یک پرستش گاه مصری می باشد که متعلق به ایزیس الهه مصر باستان است.

بنای اصلی معبد در جزیره فیله که در 15 کیلومتری اَسوان در جنوب مصر واقع شده است. مصر در سال 1968 معبد دبود را برای قدردانی کمک ‌های اسپانیا در جابجایی معبد ابو سمبل به آن کشور هدیه کرد. این معبد هم اکنون در پارک دِل اوسته که در نزدیکی کاخ سلطنتی مادرید می باشد باز ساخت شده است. معبد دبود یک اثر مصری است که خارج از مرزهای این کشور دیده می شود. بهترین زمان برای دیدن این معبد نزدیک غروب آفتاب است.

معبد دبود

7- میدان سیبلس Plaza de cibeles

 

یکی از زیباترین مکان های دیدنی مادرید میدان سیبلس می باشد. این میدان با معماری چند ساختمان با متد نئوکلاسیک ساخته و طراحی شده است. یکی از این ساختمان ها کاخ سیبلس است. این میدان یکی از محبوب ترین مکان‌ های دیدنی مادرید می باشد. این ساختمان در سال 1909 توسط معماری به نام آنتونیو پالاسیوس طراحی شده است. تا مدت ها این ساختمان به عنوان اداره پست و بعد موزه تلگراف و پست شده بود. و هم اکنون محل شورای شهر مادرید می باشد.

اما جاذبه اصلی این میدان به فواره آن به نام الهه سیبلس می باشد. این فواره در سال های 1777 الی 1782 به دست ” ونتورا رودریگز”  ساخته شده است. این مجسمه از مرمر ساخته شده است. الهه سیبلس در روی ارابه ای نشسته است که با دو شیر هدایت می شود. در این فواره ها نورپردازی ‌های زیبایی طراحی شده است که بخصوص در هنگام شب بسیار زیبا و مسحور کننده است. این فواره برای برگزاری جشن های پیروزی رئال مادرید مکانی بسیار مناسب و زیبا می باشد. در این جشن کاپیتان تیم به شکل نمادین پرچم رئال مادرید و یک شال بر روی مجسمه الهه سیبلس می گذارد.

میدان سیبلس

8- میدان دروازه خورشید Puerta del Sol

 

میدان سئول در مرکز شهر مادرید قرار دارد. و چهار راهی که در آن قرار دارد مکانی است که هزاران نفر در شب سال نو برای استقبال از سال جدید در آن به جشن و پایکوبی می پردازند. این روزها این میدان برای تفریح و خرید از فروشگاه های متنوع آن و نیز خوردن انواع غذاها و نوشیدنی های مختلف در رستوران ها و کافه های این خیابان است. به طور معمول حدود 20 هزار نفر در شبانه روز در این میدان در حال رفت و آمد و خرید و گردش می باشند.

میدان دروازه خورشید با فاصله کمی از میدان پلازا مایور قرار دارد. این میدان یکی از دروازه ‌های قدیمی مادرید است که به سمت شرق قرار دارد. که با تصویری از خورشید تزیین شده است. یک ساعت نیز در میدان سئول واقع شده است. که در هنگام خوردن غذای سنتی دوازده انگور و نیز شروع سال جدید زنگ آن به صدا در می‌ آید. در ضلع جنوبی این میدان یک اداره پست قدیمی واقع شده است. که در پیاده‌ رو جلوی این میدان یک لوح سنگی معروف با نماد صفر کیلومتر را قرار دارد.  این نقطه صفر شروع شش جاده بین المللی اسپانیا می باشد. یکی دیگر از دیدنی‌ های مادرید مجسمه خرس و درخت توت فرنگی است. این مجسمه نماد این شهر است. که در میدان دروازه خورشید واقع شده است. این مجسمه خرس و درخت توت فرنگی جایی بسیار متفاوت و جالب برای عکس های یادگاری می باشد. مجسمه ماریبلانکا که مجسمه پادشاه کارلوس سوم است. و نیز کلیسای سن گینس و همچنین شکلات فروشی با نام همین کلیسا در نزدیکی میدان دروازه خورشید واقع شده است.

میدان دروازه خورشید

9- موزه رینا سوفیا  Museo Reina Sofia

 

موزه رینا سوفیا یا ملکه سوفیا موزه ای است ملی و از هنرهای معاصر اسپانیا می باشد. این ساختمان موزه در قرن 18 میلادی بیمارستان بوده است. این ساختمان در سال 1986 میلادی به عنوان مرکز هنری استفاده شد، و دو سال بعد یعنی در سال 1988 میلادی به عنوان موزه ملی ثبت شد. این موزه با نام ملکه سوفیا در 10 سپتامبر 1992 به صورت رسمی افتتاح شد. این موزه مکمل هنر مدرن برای موزه پرادو می باشد. این عمارت زیبا و مدرن با هنرمندی و معماری آنتونیو فرناندز آلبا در دهه 80 میلادی طراحی و ساخته شده است. سه برج شیشه‌ ای نیز در آن طراحی و ساخته شده است که طراح و معمار آن یان ریچی می باشد.

این موزه مختص هنر اسپانیایی است. از مشهورترین آثار این موزه مجموعه‌ های منحصربفرد و ماندگار دو استاد بزرگ قرن بیستم اسپانیایی با نام های پابلو پیکاسو و سالوادور دالی است. از بارزترین و چشمگیرترین تابلوهای پیکاسو که در این موزه قرار دارد. تابلویی است که از بمباران دهکده گرنیکا در جنگ داخلی اسپانیا بوده است به تصویر کشیده شده است.

موزه رینا سوفیا

10- ورزشگاه سانتیاگو برنابئو Santiago Bernabéu Stadium

 

تیم فوتبالی رئال مادرید از تیم های پر افتخار اروپایی است. یکی از مکان های دیدنی شهر مادرید ورزشگاهی است که به این تیم مشهور متعلق است. سانتیاگو برنابئو در 14 دسامبر سال 1947 میلادی افتتاح شد. ظرفیت این ورزشگاه 80 هزار نفری می باشد. نامگذاری این ورزشگاه به احترام رئیس اسبق آن یعنی سانتیاگو برنابئو نام گذاری شده است. برای طرفداران تیم رئال مادرید اینکه روی چمن های آن قدم بزند وارد رختکن بازیکنان محبوب خود شود و بتواند کلکسیون جوایز و افتخارات را ببیند بسیار هیجان انگیز است.

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

11- بازار سن میگل Mercado de San Miguel

 

یکی از لذت‌ های سفر هایی که به خارج از شهر و یا کشور خود داریم. گشتن در بازارهای بومی و آشنایی با اداب و رسوم مردم آن شهر می باشد. در نزدیکی میدان پلازا مایور مادرید بازاری مسقف با نام سن میگل وجود دارد. این بازار جای مناسبی برای خریدن و لذت بردن از غذاهای لذیذ و بومی و محلی این شهر است. طراحی و ساخت این بازار در سال 1916 است. که با معماری سنگ و شیشه ساخته شده است. این بازار در سال 2009 میلادی به وسیله بعضی از سرمایه گذاران خریداری و باز سازی شد. در این بازار حدود 30 مدل از غذاهای اسپانیایی مانند تاپاس، رولت گوشت و دیگر غذاهای بومی و همچنین میوه هایی خام مانند زیتون مرغوب و نیز نوشیدنی‌ های محلی را برای مردم ارائه می کنند. این بازار مملو از غذاها و خوراکی های خوشمزه و متنوع است که برای افرادی که به غذاها و خوردنی های جدید علاقه مندند جای بسیار فرح بخش و خوبی است. که می تواند هر نوع ذائقه ای را راضی کند.

بازار سن میگل

12- موزه ملی باستان شناسی  National Archaeological Museum

 

یکی از موزه های دیدنی و معروف مادرید موزه ملی باستان شناسی است. این موزه ملی باستان شناسی در سال 1867 به وسیله ملکه ایزابلا دوم ساخته شد. این موزه از آثار باستانی بسیار غنی برخوردار است. آثاری که در این موزه وجود دارد از دوران ما قبل تاریخ تا قرن 19 میلادی می باشد. در این موزه یافته های از باستان شناس معروف و نیز هنرهای تزئینی از زمان دوران باستان و نیز سکه های قرون های مختلف وجود دارد.

مجموعه ای از مومیایی‌ها، کشف های باستان ‌شناسی اسلامی و همچنین سرامیک‌ های مودجار موزه ملی باستان‌شناسی از برجسته ترین آثار این موزه است. یکی از معروفترین دارایی ‌های این موزه نیم تنه بانوی الچه می باشد.

موزه ملی باستان شناسی

13- دروازه آلکالا Puerta de Alcalá

 

دروازه الکالا تصویری بسیار زیبا و منحصربفرد از شهر مادرید است. این دروازه یکی از جاهای دیدنی مادرید است که به عنوان نماد این شهر شناخته می شود. کارلوس سوم  شاه قرن 18 میلادی معمار ایتالیایی به نام فرانچسکو سباتینی را مامور کرد تا این دروازه را بازسازی نماید. و در سال 1778 از دروازه جدید با معماری نئو کلاسیک که توسط معمار ایتالیایی بازسازی شده بود رونمایی شد. دروازه آلکالا با مجسمه‌ هایی از هنرمندان معروفی مانند روبرتو میشل و  فرانسیسکو گوتیرز مزین است. یک کتیبه نیز در قسمت مرکزی موزه قرار داده شده است. که زمان رونمایی از الکالا که توسط شاه کارلوس سوم بر روی آن حک شده است.

در بالای دروازه چهره 4 کودک قرار دارد. این 4 چهره به عنوان نماد های عدالت و شهامت و ملاحظه کاری و اعتدال می باشد. بعد از دیدن دروازه آلکالا خوراکی های خوشمزه مانند کوکی ها و کلوچه ها آب نبات ها را از شیرینی فروشی نزدیک این بنا را از دست ندهید.

دروازه آلکالا

14- موزه سورولا Museo Sorolla

 

موزه‌ ها از اصلی ‌ترین جاهای دیدنی مادرید می باشند. یکی از زیباترین موزه های جذاب موزه سورولا است. این موزه خانه هنرمندی مشهور به نام امپرسیونیست اسپانیایی با نام خواکین سورولا بوده است. این خانه پس از فوت همسر این هنرمند به موزه‌ای برای نمایش آثار او تبدیل شده است. اتاق ‌های اصلی آن به همان شکل اولیه که این هنرمند در آن زندگی می کرده است باقی مانده ولی بعضی از اتاق ها برای نمایش آثار هنری وی برای بازدید کنندگان می باشد. مهارت و حرفه سورولا در نقاشی پرتره و آثار با موضوعات تاریخی و منظره است. علاوه بر زیبای های سورولا در حیاط این موزه حوض و فواره و کاشی ‌هایی به سبک آندلس که نشاط خاصی به موزه سورولا می دهد قرار دارد. 

موزه سورولا
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.