اقامت در اسپانیا

اقامت در اسپانیا

اقامت در اسپانیا

اقامت در اسپانیا

اسپانیا کشوری مستقل است در اتحادیه اروپا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. دارای سیستم دموکراتیک و بر پایه قانون اساسی پادشاهی می باشد. وضعیت آب و هوایی اسپانیا معتدل میباشد.

جهت کسب اطلاعات درباره امور مهاجرت با گروه مشاوران آسوگروپ در ارتباط باشید…

هر قسمت از مناطق آن آب و هوایی منحصر بفرد خود را دارد. از لحاظ اقتصادی کشور اسپانیا از جمله کشور های توسعه یافته می باشد. این کشور در سال 2013 از نظر رتبه ‌بندی از بزرگ ‌ترین کشور های اقتصادی دنیا و با رتبه 14 ام بوده است. این موقعیت ها برای کشور اسپانیا باعث شده تا متقاضیان زیادی را برای اقامت جذب نماید.

ارزان ترین شهر های اسپانیا برای زندگی را بشناسید…

بنابراین اگر قصد مهاجرت و همچنین اقامت در اسپانیا را به صورت دائم و یا موقت را دارید. در این مطلب توضیحات لازم را به شما ارائه می کنیم. همچنین برای بیان سوالات خود می توانید با مشاوران ما در تماس باشد.
در این مطلب در ابتدا روش های دریافت اقامت اسپانیا را بیان می کنیم. و سپس توضیحات مورد نیاز را در هر مورد مطرح می کنیم.

قدیمی ترین شهر اسپانیا کجاست؟

همه چیز درباره جغرافیای اسپانیا و کشور های همسایه اسپانیا

1- اقامت از روش تمکن مالی
2- اقامت با سرمایه گذاری و خرید املاک
3- اقامت با استفاده از ثبت شرکت یا کارآفرینی
4- اقامت از روش کار و تخصص
5- اقامت از روش ادامه تحصیل و یا بورسیه تحصیلی
6- اقامت از روش ازدواج
7- اقامت از روش تولد فرزند در اسپانیا
8- اقامت با پناهندگی

9- اقامت به عنوان همراه

10- اقامت اسپانیا از طریق دورکاری

گرانترین شهر های اسپانیا برای زندگی کدام ها هستند؟

مشکلات زندگی در اسپانیا را بدانید، همچنین زیباترین شهر های اسپانیا را ببینید

1- دریافت اقامت به روش تمکن مالی

گرفتن اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی یکی از سریع ترین و آسان ترین و نیز از پر طرفدارترین روش ها برای گرفتن اقامت در اروپا و همچنین در اسپانیا می باشد. در پروسه تمکن مالی افرادی که در ایران از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند. با احراز درآمد ماهانه خود به میزان حداقل 2500 یورو می‌توانند. اقامت بگیرند. این میزان درآمد باید به ازای همسر به مقدار 1000 یورو و برای هر یک از فرزندان به مقدار 500 یورو نیز اضافه شود.
برای دریافت ویزای تمکن مالی به مدرک زبان نیازی نیست. در روش تمکن مالی به شما اجازه کار استخدامی داده نمی شود. ولی خودتان می توانید کار و شغلی راه اندازی کنید. امروزه این روش یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت اروپا می باشد. که در کشور های اسپانیا و اتریش، یونان، فرانسه نیز قابل اجرا و انجام است.

معرفی کشور اسپانیا برای مهاجرت، همچنین شهر های مهم اسپانیا را بشناسید

انواع تفریحات در اسپانیا را بشناسید

منابع اثبات درآمد

1- سود سپرده بانکی
2- اجاره نامه ملک
3- حقوق بازنشستگی
4- سود سهام شرکت بورسی

مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده فرد متقاضی باید برای یک سال در حساب بانکی که در ایران دارد موجود باشد.

همچنین لازم به تذکر است که اقامت با روش تمکن مالی در ابتدا به صورت موقت است. و فرد مقیم بعد از مدت 5 سال از زمان دریافت این اقامت موقت، می تواند درخواست اقامت دائم و سپس طبق قوانینی که برای مهاجرت وجود دارد. پاسپورت دوم خود را دریافت کند.

بررسی اقتصاد اسپانیا برای مهاجرت

بخوانید درباره دریافت ویزای اسپانیا

اقامت در اسپانیا
اقامت در اسپانیا

شرایط لازم برای گرفتن اقامت در اسپانیا

1- همه افرادی که تابعیت اسپانیا را می گیرند. باید حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند.

2- زمانی که برای فرزندان خود اقامت اسپانیا را اخذ کردید. باید فرزندان تان در سن 6 تا 18 سالگی در اسپانیا به مدرسه روند. و طبق نظام آموزشی و فرهنگ آنجا تحصیل کنند.

3- فردی که اقامت اسپانیا را دریافت نموده است. باید پس از دریافت اقامت ملکی مستقل اجاره و یا خریداری کند.

جهت دریافت راهنمای خرید ملک در اسپانیا کلیک کنید

سیستم اموزشی اسپانیا چگونه است؟

2. دریافت اقامت به روش سرمایه گذاری خرید ملک

یکی دیگر از روش هایی که می توان اقامت در اسپانیا را اخذ کرد. سرمایه گذاری در اسپانیا یا خرید ملک است. ارزش این ملک باید در حداقل قیمت 500 هزار یورو باشد. با خرید ملکی با این قیمت و بالاتر می‌توان اقامت اسپانیا را با ویزای طلایی 5 ساله دریافت نمود. نوع ملک و نیز متراژ و موقعیت آن برای کشور اسپانیا مورد اهمیت نیست. فقط داشتن ارزش 500 هزار یورویی ملک خریداری شده مهم می باشد. البته برای مبالغ کمتر از 500 هزار یورو می توان اقامت یک ساله اسپانیا را گرفت. و رعایت نمودن قوانین اقامت هر دو سال یک بار می توان آن را تمدید کرد. و پس از 5 سال می توانید اقامت اقامت دائم را با گدراندن مراحل قانونی اقامت دریافت کنید. برای خریدن ملک باید با کارشناسان و مشاوران مورد اعتماد مشاوره بگیرید.

همه چیز درباره کارآفرینی در اسپانیا

امنیت کشور اسپانیا چگونه است؟

3- دریافت اقامت به روش ثبت شرکت یا کارآفرینی

با استفاده از روش ثبت شرکت در اسپانیا و یا کار آفرینی که مورد استقبال و منبع درآمد باشد. همچنین با اجرای پروژه های تجاری در اسپانیا نیز می توانید برای اقامت در اسپانیا اقدام کنید. البته کارافرینی باید اشتغال زایی داشته باشد. و حداقل یک اسپانیایی را در کار خود استخدام کنید.

بازار کار در اسپانیا چگونه است؟

قوانین عجیب کشور اسپانیا را بدانید…

4- دریافت اقامت به روش کار و تخصص

برای دریافت اقامت اسپانیا از روش کار فرد باید کارفرما و job offer داشته باشد. تا برای وی دعوت نامه کاری ارسال کند. تا از این طریق بتواند به کشور اسپانیا وارد شده و مشغول به کار شود. بعد از 3تا 5 سال فعالیت و کار و پرداختن مالیات می‌توانید. برای درخواست اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید. هنگامی که کارفرما دعوت نامه کاری ارسال می کند باید برای آن شغل در کشور اسپانیا 3 ماه آگهی منتشر کرده باشد. و اگر شخص مورد نظر را پیدا نکرده باشد. باید به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آن شغل را آگهی نماید. آنگاه اگر در این مدت زمان 6 ماهه که آگهی ها را منتشر کرد. و شخص مورد نظر از اروپا پیدا نشد آن زمان می توان دعوت نامه کاری را برای فرد ایرانی ارسال کرد.

همه چیز درباره مهاجرت نوجوانان به اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا خوب است؟

5- دریافت اقامت به روش ادامه تحصیل و یا بورسیه تحصیلی

ادامه تحصیل در اسپانیا برای ایرانیان در همه مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. در دانشگاه های اسپانیا دروس به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شود. اقامت از روش تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و نیز دکترا امکان پذیر است. تحصیل در این مقاطع در هر دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی صورت می پذیرد. البته افرادی که می خواهند دانشگاه های دولتی اسپانیا تحصیل کنند. باید به زبان اسپانیایی ادامه دهند.
افراد دانشجو در اسپانیا باید ویزای تحصیلی خود را دریافت نموده. و بعد از تحصیل در اسپانیا و پس از آنکه به کاری مشغول شدند. و مالیات را پرداختند. کارت تابعیت اسپانیا را می توانند دریافت نمایند.

همه چیز درباره مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی ممکن است؟

6- اقامت در اسپانیا از روش ازدواج

در این روش باید فرد، شخص مقابل خود را که قصد ازدواج با ایشان را دارد تبعه اسپانیا باشد. و هنگامی که فرد قصد ازدواج با یک تبعه را داشته باشد. باید سابقه و موضوعاتی را به سفارت ارائه دهد. که نشان دهنده آن باشد که هدف و قصد آنها زندگی مشترک و با هم است. به همین جهت باید مدارک لازم را برای روابط آنها با هم و همچنین مدارک مالی که فرد بتواند از پس هزینه همسر و زندگی خود برآید به همراه مدارک هویتی به سفارت ارائه دهد.

همه چیز درباره هزینه های حمل و نقل در اسپانیا و همچنین هزینه های زندگی در اسپانیا را بدانید!

7- اقامت در اسپانیا از روش تولد فرزند در اسپانیا

تابعیت کشورها بر پایه و اساس قانون به خود است. بر پایه سیستم خاک و یا خون هستند. کشور اسپانیا نیز از سیستم خون تبعیت می کند. و با توجه به همین امر افرادی تابعیت اسپانیا را دریافت می
کنند. که والدینشان اسپانیایی باشند. و مسئله مورد نظر این است که یکی از والدین آن فرد باید اسپانیایی باشد. ولی با این حال اگر نوزادی در اسپانیا به دنیا بیاید. و والدین آن مشخص نباشد به او تابعیت
اسپانیایی می دهند.

تمدید اقامت سال اول در اسپانیا چگونه انجام میشود؟

جهت دریافت اقامت با اجازه کار در اسپانیا کلیک کنید…

8- اقامت در اسپانیا با پناهندگی

براساس کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو اگر فردی در کشور خود به دلیل مسائل سیاسی و نژادی یا قومی و مذهبی ادعا کند که جانش در خطر است. می‌تواند درخواست پناهندگی نماید. بر همین اساس فقط افراد با این شرایط واجد شرایط مهاجرت و اعلام پناهندگی هستند. البته لازم به دکر است که مهاجرت از روش اعلام پناهندگی با مشکلات زیادی همراه است. افرادی بسیاری بوده اند که حتی نتوانسته اند خود را سالم به کشورهای اروپایی مد نظر خود را برسانند. و در مسیر بسیار سختی ها کشیدند. و برخی حتی مال و جان خودشان را از در مسیر از دست داده اند.

دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال در اسپانیا چگونه است؟

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج ممکن است؟

9-اقامت اسپانیا به عنوان همراه

از طریق این ویزا شرکای مدنی، اقوام و همچنین همسر مقیم اسپانیا  میتوانند برای الحاق به خانواده درخواست بدهند. اما شرطی که وجود دارد این است که فرد مقیم اسپانیا حداقل باید یکسال را در این کشور گذرانده باشد. فردی که این کارت اقامت را دریافت میکند اجازه کار و زندگی در اسپانیا را دارد.

هنگام درخواست مانند همیشه فرد باید نشان دهد که امکانات اقتصادی کافی و  شرط مسکن مناسب را دارا است. در واقع فرد باید نشان بدهد که میتواند از بستگان خود حمایت کند.

مطالعه درباره اقامت تمکن مالی اسپانیا و اقامت گلدن ویزا اسپانیا …

10- اقامت اسپانیا از طریق دورکاری

این ویزا یک گزینه بسیا عالی است، زیرا شما به عنوان فرد دورکار یا فریلنسر برای شرکت های خارجی یا مشتریان کار میکنید و میتوانید ویزای دورکاری دریافت کنید. با این روش شما مالیات کمتری پرداخت میکنید و حتی میتوانید هم از کشور مبدا خودتان و هم از اسپانیا برای آن درخواست بدهید.

دریافت اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا را به ما بسپارید…

آشنایی با نحوه گرفتن پاسپورت در اسپانیا

مزایای اقامت در اسپانیا

  • اب و هوای خیلی خوب
  • دارای غذاهای متنوع
  • دارای سیستم مراقبت بهداشتی عالی
  • مکان های گردشگری متعدد
  • هزینه بصرفه زندگی
  • دارای سیستم حمل و نقل عالی
  • دارای فرهنگ اجتماعی متنوع

دانلود pdf مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

90 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


اخد اقامت اسپانیا اخذ اقامت اسپانیا اسپانیا اقامت اقامت از طریق ازدواج اقامت اسپانیا اقامت با اجازه کار در اسپانیا اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا اقامت تحصیلی در اسپانیا اقامت تمکن مالی اسپانیا اقامت گلدن ویزا اسپانیا بارسلونا بهترین شهر اسپانیا برای سفر تاریخچه اسپانیا تمدید اقامت سال اول در اسپانیا تمدید پاسپورت اسپانیا جغرافیای اسپانیا دریافت اقامت اسپانیا دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال در اسپانیا دریافت پاسپورت اسپانیا رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان روش های اخذ اقامت اسپانیا سویا سویل شرایط زندگی در اسپانیا قدیمی ترین شهر اسپانیا مادرید مالاگا مزایا و معایب زندگی در اسپانیا مزایای زندگی در اسپانیا مشکلات زندگی در اسپانیا معایب زندگی در اسپانیا مهاجرت مهاجرت به اسپانیا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا مورسیا نرخ بیکاری در اسپانیا هزینه اجاره خانه در اسپانیا هزینه خرید خانه در اسپانیا هزینه مسکن در اسپانیا هزینه های حمل و نقل در اسپانیا هزینه های زندگی در اسپانیا والنسیا ویزای طلایی اسپانیا پاسپورت اسپانیا

آخرین پروژه ها


اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا
اقامت تحصیلی اسپانیا
صومعه پدرالبس در اسپانیا
کلیسای ساگرادا فامیلیا در اسپانیا
کازامیلا در اسپانیا
کاخ سلطنتی در اسپانیا