مشکلات زندگی در اسپانیا

مشکلات زندگی در اسپانیا

مشکلات زندگی در اسپانیا

مشکلات زندگی در اسپانیا

تا به حال شاید در ذهن شما تصویری شکل گرفته باشد. که اسپانیا یکی از کشورهای پرطرفدار و زیبا در جهان است. با آب و هوای معتدل، ساحل‌های زیبا، معماری تاریخی و فرهنگ متنوع. اما وقتی که بصورت جدی به موضوع زندگی روزمره افراد در این کشور می‌پردازیم. مشکلاتی که آنها با آنها مواجه هستند، نیز به چشم می‌آیند.

جهت دریافت مشاوره رایگان در رابطه با امور مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا با گروه مهاجرتی و گردشگری آسوگروپ در تماس باشید…

در این مقاله از آسوگروپ سعی می‌کنیم تا اجمالاً به برخی از مشکلات زندگی در اسپانیا، پرداخته. و تصویری دقیق‌تر از وضعیت زندگی در این کشور را ارائه دهیم.

گران ترین شهر های اسپانیا برای زندگی را بشناسید

یادگرفتن زبان اسپانیایی

با وجود اینکه اسپانیایی دومین زبان رایج در دنیا میباشد. اما این زبان برای ایرانیان مقداری ناشناخته میباشد. و همین باعث سختی در یادگیری آن میشود. یادگیری زبان اسپانیایی، مانند یادگیری هر زبان دیگری، یک فرایند چالش‌برانگیز و طولانی است. که زمان میبرد تا به سیستم و فرهنگ زبانی دیگران واقعاً علاقه مند شوید. این یادگیری در مواجهه با چندین مسئله و سختی روبرو می‌شود. که می‌توانند فرد را از راهی که برای خود طراحی کرده است دور کنند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که مردم اسپانیا خیلی به زبان انگلیسی صحبت نمیکنند. و همین میتواند در برقراری ارتباط مشکل ایجاد کند.

زیبا ترین شهر های اسپانیا را بشناسید…

اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

اگر قصد دریافت اقامت اسپانیا با ثبت شرکت را دارید میبایست شما با تأسیس یک شرکت در اسپانیا و تأیید اثر مثبت آن بر اقتصاد این کشور، می‌توانید ویزای مخصوص مهاجرت و سپس اقامت این کشور را کسب نمایید. برای این منظور باید شرکتی را ثبت کنید، سرمایه‌گذاری مناسبی در آن انجام دهید و معیارهای مشخصی را ارضا کنید. پس از تأیید اثر مثبت شرکت توسط مقامات مهاجرتی اسپانیا و انجام مراحل اداری و قانونی مربوطه، ویزای مهاجرت و سپس اقامت برای شما صادر می­گردد.

اقامت اسپانیا با ثبت شرکت
اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

آشنایی با فرهنگ جدید:

تازه واردان به یک فرهنگ جدید همواره با چالش‌هایی مواجه هستند. که ممکن است برای جلب توجه مردم یک کشور جدید آسان نباشد. در مورد فرهنگ اسپانیایی، بزرگ‌ترین دشواری‌ها و موانع ممکن عبارتند از:

 1. زبان: همانطور که گفته شد زبان اسپانیایی برای بسیاری از افراد یکی از مهمترین دشواری‌ها است. یادگیری یک زبان جدید می‌تواند زمان طولانی و تلاش‌های زیادی نیاز داشته باشد، و بعضی افراد به خصوص ایرانیان که با این زبان آشنایی کافی ندارند ممکن است این موضوع را جدی نگیرند یا تلاش‌های مورد نیاز را انجام ندهند.
 2. آداب و رسوم: فرهنگ اسپانیایی دارای مفاهیم و آداب و رسوم خاصی است که ممکن است برای تازه ‌واردان و مهاجران تعبیر یا درک آنها مشکلاتی ایجاد کند.

شهر های مهم اسپانیا کدام اند؟

معرفی کشور اسپانیا برای مهاجرت

 1. سیستم سلطه و سیاست: سیستم سیاسی و حکومتی اسپانیا متفاوت از کشورهای دیگر است و این می‌تواند تازه‌ واردان را کمی گیج کند یا با مسائلی روبرو کند که قبلاً با آنها مواجه نبوده‌اند.
 2. معماری و طراحی شهری: معماری و طراحی شهری اسپانیا دارای ویژگی‌ها و سبک‌های خاصی است که میتواند از جمله دشواری‌ها برای تازه ‌واردان محسوب شود. این ممکن است شامل مواردی مانند شیوه‌ی زندگی در آپارتمان‌ها، کوچه‌ها و خیابان‌ها، سیستم حمل‌ونقل عمومی و … باشد.
 3. غذا و سبک زندگی: غذاهای اسپانیایی و رستوران‌ها دارای طعم و سبک خاصی هستند که برای بعضی افراد تازه‌وارد ممکن است عجیب غریب به نظر برسند. همچنین، سبک زندگی اسپانیایی از جمله زمان و شیوه غذا خوردن، تفریح، و روزانه‌های دیگر نیز ممکن است برای تازه ‌واردان دشوار باشد.

انواع تفریحات در اسپانیا را بشناسید…

 بررسی اقتصاد اسپانیا برای مهاجرت

نرخ بیکاری در اسپانیا

از مشکلات زندگی در اسپانیا میتوان به نرخ بیکاری در اسپانیا تا سال 2021 که حدود ۱۶٪ بوده است اشاره کرد. این نرخ بیکاری با توجه به معیارهای بین‌المللی که متداول ‌ترین معیار در این زمینه است. به اندازه کافی بالا است. به طور متوسط نرخ بیکاری در سطح اتحادیه اروپا در همان زمان تقریباً ۷ درصد بوده است. در حال حاضر دولت اسپانیا برای مقابله با نرخ بیکاری بسیار تلاش می‌کند.

بخوانید درباره دریافت ویزای اسپانیا

جهت دریافت راهنمای خرید ملک در اسپانیا کلیک کنید

از جمله این اقدامات می‌توان به پشتیبانی از کسب‌وکارها و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان اشاره کرد. اما با وجود این تلاش‌ها، نرخ بیکاری در اسپانیا همچنان در سطح قابل توجهی قرار دارد. و به‌طور مداوم باید تلاش شود تا برای رفع آن اقداماتی انجام دهند.

سیستم اموزشی اسپانیا چگونه است؟

همه چیز درباره کارآفرینی در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق بیزنس پلن

مهاجرت به اسپانیا از طریق بیزنس پلن به این معناست که شما با ایجاد یک کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در اسپانیا، می‌توانید ویزای مخصوص مهاجرت کسب کرده و در این کشور زندگی کنید. برای این منظور، باید یک طرح کسب و کار قابل قبول به همراه سرمایه‌گذاری مناسب ارائه دهید و شرایط مشخصی را برآورده کنید. پس از تأیید بیزنس پلن توسط مقامات مهاجرتی اسپانیا و انجام مراحل مربوطه، ویزای مهاجرت و سپس اقامت برای شما صادر می‌شود. شما میتوانید برای اطلاع از شرایط و کسب اطلاعات بیشتر از مشاورین گروه مهاجرتی و گردشگری آسو کمک بگیرید. تا در سریع ترین زمان ممکن به ساده ترین روش، اقامت خود را دریافت نمایید.

قیمت بالای مسکن در اسپانیا

در سال‌های اخیر، اسپانیا شاهد گرانی هزینه‌ی مسکن بوده است. این افزایش هزینه به دلایل متعددی از جمله افزایش تقاضا برای مسکن در مناطقی همچون بارسلونا و مادرید، افزایش وام‌های مسکن، افزایش شهرنشینی، افزایش توریسم و… میباشد. تاثیر این افزایش هزینه بر جوانان و خانواده‌های کم درآمد بسیار بیشتر است. و تحمل آن سخت میشود.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا چیست؟

 ایا امنیت کشور اسپانیا بالا است؟

می‌توان گفت که بسیاری از اسپانیایی‌ها برای تهیه خانه‌ای که از آن می‌خواهند، می‌بایست به تهیه اقساط وام یا اجاره‌ی آن مشغول باشند. این چالش‌ها می‌توانند منجر به مشکلاتی همچون بارگذاری زیاد روی هزینه‌های مسکن، کمبود مسکن معقول و به کارگیری ناکافی مسکن برای زندگی برخی افراد بشود.

مطالعه درباره راهنمای سفر به اسپانیا

اقامت خود حمایتی اسپانیا چیست؟

مشکلات زندگی در اسپانیا
مشکلات زندگی در اسپانیا

قوانین عجیب کشور اسپانیا را بدانید…

همه چیز درباره مهاجرت نوجوانان به اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا خوب است؟

بالا بودن هزینه قبض آب، برق و گاز در اسپانیا

هزینه‌ی قبض آب، برق و گاز در اسپانیا به‌طور معمول بالاست. علل اصلی این بالا بودن هزینه‌ها شامل این موارد می‌شود:

 1. ۱. عدم بهره ‌وری: بسیاری از خانوارها از ابزارهای انرژی‌افزایی مانند دیوارهای کناف و دوربین‌های حرارتی استفاده نمی‌کنند که خود این می‌تواند به بهره‌وری انرژی و در نتیجه کاهش قبض‌ها کمک شایانی کند.
 2. ۲. قیمت گاز: از سال ۲۰۱۶، قیمت گاز در اسپانیا افزایش یافته است و در نتیجه این تأثیر بزرگی روی قبض گاز میگذارد. برای مقابله با این وضعیت، برخی از خانوارها ترجیح می‌دهند از برق برای گرمایش استفاده کنند که قیمت آن هم رو به افزایش میباشد.
 3. ۳. مالیات: از سال ۲۰۱۲، مالیات بر انرژی در اسپانیا افزایش یافته که این اتفاق باعث افزایش هزینه‌های مربوط به گاز، برق و آب می‌شود.
 4. ۴. تغییرات آب و هوا: تغییرات آب و هوا در سال‌های اخیر به تغییرات جوی و در نتیجه این اتفاق باعث می‌شود که قبض‌های برق و گاز افزایش پیدا کند.
 5. ۵. قیمت بی‌رویه انرژی: از سال ۲۰۱۲، قیمت انرژی از اوایل سال بی‌رویه است، که می‌تواند این به گاز، برق و آب و همچنین قیمت قبض‌ها تأثیر بگذارد.

مهاجرت دندانپزشکان به اسپانیا

بازار کار در اسپانیا چگونه است؟

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی ممکن است؟

اینها فقط چند مثال از دلایل بالا بودن هزینه‌های گاز، برق و آب در اسپانیا است که ممکن است برخی از آنها توجیه‌پذیر و دلایل اقتصادی و سیاسی داشته باشند. یکی از راه‌هایی که ممکن است به کاهش قبض‌ها کمک کند استفاده از ابزارهای انرژی‌افزایی است که می‌تواند به کاهش قبض‌ها و در نتیجه به توجیه کاهش مصرف انرژی منجر شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج چگونه است؟

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

همه چیز درباره نحوه گرفتن پاسپورت در اسپانیا

بروکراسی دولتی در کشور اسپانیا

کاغذ بازی دولتی در اسپانیا، به عنوان یک چالش مهم برای کشور، از طریق تنظیم‌ها، رویه‌ها، و مقررات، بسیاری از مسئله‌هایی را موجب شده است که برای شرکت‌ها و شهروندان مربوطه تا حدود زیادی کار را سخت میکند.

این امر می‌تواند در برخی زمینه‌ها موثر باشد، از جمله بهداشت، ایمنی، و امنیت، اما برای بسیاری از موارد دیگر، مانند ایجاد و توسعه کسب‌وکارها، ایجاد محیط کاری مناسب، و ارائه خدمات به مشتریان، می‌تواند مانع مهمی باشد.

مطالعه درباره دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال در اسپانیا

همه چیز درباره تمدید اقامت سال اول در اسپانیا

هزینه های حمل ونقل در اسپانیا بصرفه است؟

مسائل مربوط به بروکراسی دولتی در اسپانیا شامل مواردی همچون:

 1. طولانی بودن روند‌ها: روندها برای انجام کارهایی مانند دریافت مجوز، ایجاد یک کسب‌وکار جدید، یا تأسیس یک شرکت، بسیار طولانی و پیچیده می‌باشند که می‌تواند مانعی جدی برای کسب‌وکارها و شهروندان اسپانیایی به شمار برود.
 2. معماری و ساخت و ساز: در حوزه‌ی ساخت و ساز، مجوزهای متعددی مورد نیاز است که ممکن است مدت‌های زمانی زیادی طول بکشد تا آنها صادر شوند.
 3. مالیات و قوانین مالی: برای کسب‌ وکارها و شهروندان، قوانین مالی و مالیات ممکن است پیچیده و دشوار باشند. و ممکن است منجر به تاخیر در پرداخت مالیات و خسارات مالی شوند.

بروکراسی دولتی یک چالش بزرگ برای کشورهای جهانی از جمله اسپانیا است و برای مواجهه با این چالش، دولت‌ها باید تلاش‌هایی انجام دهند تا روندها و مقررات مربوطه را بهینه کنند. و سیستم‌های جدید و بهبود یافته را به مواجهه با چالش‌های اجتماعی و اقتصادی تطبیق دهند.

هزینه های زندگی در اسپانیا زیاد است؟

اقامت با اجازه کار در اسپانیا چه شرایطی دارد؟

همه چیز درباره اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا

فساد در اسپانیا

بسیاری از خریداران بلیط خارجی و یا مهاجران به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستند.  برای این افراد باید بگوییم که باید بسیار حواسشان را جمع کرده و دقیق باشند. زیرا خانه‌های بسیاری هستند که دارای بدهکاری مالی میباشند و بهترین راه برای نقد کردن پول آن‌ها فروش این خانه‌ها به افراد غریبه و نا آشنا به برخی قوانین است.

حتما این نکته را جدی گرفته و برای اجاره خانه در اسپانیا نیز بابت پرداخت پول پیش با وکیل خود مشورت کنید.

مطالعه درباره اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت گلدن ویزا اسپانیا چیست؟

صفر تا صد اقامت در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق کارآفرینی

دریافت اقامت اسپانیا از طریق کارافرینی به معنای ایجاد یک کسب و کار موفق در این کشور است. که منجر به ایجاد اشتغال و افزایش ارزش اقتصادی می‌شود. با این هدف، نیاز است شما یک بیزنس پلن قابل قبول ارائه داده و سرمایه‌گذاری مناسبی در این کسب و کار انجام دهید. پس از تأیید برنامه کارافرینی توسط مقامات مهاجرتی اسپانیا و انجام روال اداری و کاغذ بازی های لازم، ویزای مهاجرت و سپس اقامت برای شما صادر خواهد شد. که به شما اجازه می‌دهد در این کشور مقیم شده و زندگی کرده و کسب و کار خود را اداره کنید. فراموش نکنید برای تحقق رویای زندگی در اروپا فقط کافیست با مشاورین آسو گروپ تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله از آسو گروپ تلاش شد تا به برخی از مشکلاتی که ساکنین اسپانیا روبرو هستند، پرداخته شود. به نظر می‌رسد، معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا همچنان موضوعاتی هستند که نیازمند توجه و تلاش جدی برای بهبود آن است.

دانلود pdf مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

16 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


اخد اقامت اسپانیا اخذ اقامت اسپانیا اسپانیا اقامت اقامت از طریق ازدواج اقامت اسپانیا اقامت با اجازه کار در اسپانیا اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا اقامت تحصیلی در اسپانیا اقامت تمکن مالی اسپانیا اقامت گلدن ویزا اسپانیا بارسلونا بهترین شهر اسپانیا برای سفر تاریخچه اسپانیا تمدید اقامت سال اول در اسپانیا تمدید پاسپورت اسپانیا جغرافیای اسپانیا دریافت اقامت اسپانیا دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال در اسپانیا دریافت پاسپورت اسپانیا رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان روش های اخذ اقامت اسپانیا سویا سویل شرایط زندگی در اسپانیا قدیمی ترین شهر اسپانیا مادرید مالاگا مزایا و معایب زندگی در اسپانیا مزایای زندگی در اسپانیا مشکلات زندگی در اسپانیا معایب زندگی در اسپانیا مهاجرت مهاجرت به اسپانیا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا مورسیا نرخ بیکاری در اسپانیا هزینه اجاره خانه در اسپانیا هزینه خرید خانه در اسپانیا هزینه مسکن در اسپانیا هزینه های حمل و نقل در اسپانیا هزینه های زندگی در اسپانیا والنسیا ویزای طلایی اسپانیا پاسپورت اسپانیا

آخرین پروژه ها


اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا
اقامت تحصیلی اسپانیا
صومعه پدرالبس در اسپانیا
کلیسای ساگرادا فامیلیا در اسپانیا
کازامیلا در اسپانیا
کاخ سلطنتی در اسپانیا