اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی در اسپانیا برای ورود به اسپانیا و با هدف اقامت بدون کار است. و در گروه ویزای اقامت طولانی مدت برای اسپانیا می باشد. از شرایط اصلی دریافت برای این ویزا داشتن امکانات مالی کافی برای تأمین هزینه های زندگی برای خود فرد و بدون نیاز به کار در اسپانیا می باشد.

جهت کسب اطلاعات درباره امور مهاجرت با گروه مشاوران آسوگروپ در ارتباط باشید…

اگر به دنبال راهی برای دریافت اقامت در اسپانیا هستید در ادامه با ما همراه باشید…

شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

در این مطلب می توانید راهنمای کاملی را در مورد یکی از پر متقاضی ترین ویزاهای اقامتی برای اقامت در اسپانیا که همان ویزا با تمکن مالی است را دریافت نمایید. اگر قصد این را دارید که دوران بازنشستگی خود را در اسپانیا بگذرانید و یا برای یک سال در این کشور اقامت داشته باشید. روش اقامت از تمکن مالی اسپانیا بهترین گزینه است. در این مقاله اطلاعات لازم درباره هزینه تمکن مالی و شرایط و مدارک لازم را برای ویزای تمکن مالی اسپانیا را دریافت می کنید.

تمدید اقامت سال اول در اسپانیا چگونه انجام میشود؟

شرایط ویزای تمکن مالی در اسپانیا

همانند اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و اقامت اسپانیا با خرید ملک این نوع اقامت نیز به کسانی داده می‌شود که توان مالی قابل توجهی دارند. و نیازی به کار در کشور مقصد که قصد مهاجرت به آن را دارند، ندارند. از بارزترین تفاوت های این روش با دیگر روش‌ های اقامت در اسپانیا این است. که در روش تمکن مالی برای دریافت اقامت اسپانیا سرمایه گذاری نیاز نیست. و نیاز ندارید مبلغ زیادی را برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا خرج کنید.

با داشتن تمکن مالی این روش یکی از راه‌ های دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری است.

دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال در اسپانیا چگونه است؟

1- درآمد ماهیانه مناسب

درآمد سرپرست خانواده باید حداقل 2500 یورو و برای همسر 1000 یورو و برای فرزند 600 یورو باشد.

منابع درآمدی که برای این روش مورد تایید است

5 نوع از درآمدها برای این روش مورد تایید است که عبارتند از:

– حقوق بازنشستگی با مبلغی که در بالا ذکر شد
– در آمدهایی که از اجاره املاک بدست می آورید
– در آمدهای به دست آمده از سود سپرده بانکی
– در آمدهایی که از سود سهام بدست می آورید
– در آمدهایی که از کسب و کار خود دارید

حداقل درآمد مورد نیاز که می‌تواند از یک یا چند روش از روش ‌های بالا بدست آید. که برای احراز آنها باید مدارک موثقی را از منابع رسمی و معتبر ارائه دهید. مدارکی مانند فیش حقوقی و یا گواهی بانک، اجاره نامه املاک و دیگر مدارک لازم برای هر مورد الزامیست.

2- داشتن سپرده بالا در حساب بانکی خود

مبلغی که باید در این این سپرده داشته باشید. معادل حداقل درآمد یک سال سرپرست خانواده به علاوه 6500 یورو برای هر یک از دیگر اعضای خانواده باشد.

3- نداشتن سابقه کیفری در ایران و یا در هر کشوری که در آن مقیم بوده اید.

همه چیز درباره هزینه های حمل و نقل در اسپانیا و همچنین هزینه های زندگی در اسپانیا را بدانید!

پروسه اخذ اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

برای گرفتن اقامت تمکن مالی در ابتدا باید به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه نمایید. و با ارائه مدارک لازم درخواست خود را در سفارتخانه ثبت کنید. اگربا درخواست شما موافقت شد ویزای یکساله اقامت اسپانیا به شما داده می‌شود. شما باید حداکثر تا 90 روز بعد از دریافت ویزا به اسپانیا سفر کنید. و تا یک ماه بعد از ورود به اسپانیا به اداره مهاجرت مراجعه نمایید. و درخواست دریافت کارت اتباع خارجی نمایید. این اقامت را می توانید تا پنج سال و در هر بار به مدت یک تا دو سال تمدید نمایید.

جهت دریافت اقامت با اجازه کار در اسپانیا کلیک کنید…

اقامت تمکن مالی اسپانیا
اقامت تمکن مالی اسپانیا

زمان مناسب اقدام برای دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا

بعد از ده سال اقامت دائم در اسپانیا یعنی پنج سال بعد از دریافت اقامت دائم در صورتی که با زبان اسپانیایی و همچنین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید. واجد شرایط برای دریافتتابعیت اسپانیا می شوید. منظور از اقامت بدون وقفه این است. که حداقل باید 5 سال از مجموع 10 سالی که در اسپانیا زندگی کرده اید. و طی این مدت در هیچ زمانی 12 ماه زمانی از اسپانیا خارج نشده باشید.

نحوه گرفتن پاسپورت در اسپانیا چگونه است؟

آیا دریافت اقامت تمکن مالی منجر به دریافت اقامت دائم اسپانیا می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله می توانید از این اقامت دائم را بگیرید. بعد از پنج سال و تمدید اقامت خود در اسپانیا به شما اقامت دائم اسپانیا داده می‌شود. در طول این مدت باید به مدت حداقل 30 ماه در اسپانیا زندگی کرده باشید. و در هیچ زمانی بیش از 12 ماه پیاپی بیرون از خاک اسپانیا نبوده باشید.

***اگر با درخواست شما برای دریافت پاسپورت موافقت نشد. می‌توانید چندین بار این پروسه را انجام دهید و در نهایت پاسپورت اسپانیا را دریافت کنید.***

مطالعه درباره اقامت گلدن ویزا اسپانیا …

آیا در مدت 5 سال اولیه محدودیت سفر به کشورهای دیگر وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم که خیر. در این مدت شما می توانید بدون هیچ محدودیتی به سفر های خود به همه کشورهای حوزه شنگن بپردازید. حتی برای سفر رفتن به خارج از حوزه شینگن نیز به مدت 30 ماه در پنج سال البته در صورتی که بیش از 12 ماه به شکل متمادی از اسپانیا خارج نشده باشید. می توانید سفر کنید.

دریافت اقامت با ثبت شرکت در اسپانیا را به ما بسپارید…

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.